Almond Beauty

mezoterapia igłowa

ZABIEG

Twarz – 360 zł

Twarz + szyja – 400 zł

Twarzy + szyja + dekolt – 550 zł

na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który warto wykonywać dla poprawy kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu, a także skóry głowy, a nawet dłoni.

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą,  w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są  znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu Kosmetolog  zabezpiecza  skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach. 

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Efekty

Efekty po zabiegu widoczne są kilka dni po jego wykonaniu, ale skóra poddana dobroczynnemu zabiegowi mezoterapii poprawia się  wciąż aż przez kilka miesięcy!

Częstotliwość

  • Zabieg wykonywany w serii około 3-5 zabiegów, co 28 dni dwa razy do roku

znieczulenie

  • Przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie w kremie, przez co zabieg przebiega zupełnie komfortowo dla pacjenta.