Almond Beauty

KARBOKSYTERAPIA JULIE

REWITALIZACJA TWARZY

Zabieg – 160 zł

Seria 5+1 gratis – 800 zł

REWITALIZACJA TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Zabieg – 190 zł

Seria 5+1 gratis – 900,00 ZŁ

OKOLICA OKA (REDUKACJA OBRZĘKÓW, CIENI POD OCZAMI)

Zabieg – 85 zł

Seria 5+1 gratis – 425,00 ZŁ

Czym jest karboksyterapia?

Jest to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł.

Dobroczynne właściwości dwutlenku węgla wykorzystywano już w starożytności. Wtedy to przygotowywano kąpiele w dymach wulkanicznych oraz dziegciach siarkowych. Do celów leczniczych gaz ten został po raz pierwszy użyty w 1720 r. w Pyrmont Spa. W 1818r. pojawiła się pierwsza publikacja naukowa mówiąca o pozytywnym wpływie kąpieli gazowych na organizm. Historia karboksyterapii rozpoczęła się w pierwszej połowie XX w. Wtedy to francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zaczęli wykorzystywać ją w leczeniu schorzeń układu krążenia. Wraz z upływem czasu zauważono, że iniekcje dwutlenku węgla także znacząco poprawiają stan i wygląd skóry. W ostatnich latach karboksyterapia postrzegana jest jako unikalny zabieg wykorzystywany w dermatologii, kosmetologii i medycynie estetycznej.

Karboksyterapia nazywana inaczej terapią dwutlenkiem węgla polega na kontrolowanym podawaniu oczyszczonego medycznego dwutlenku węgla w różne obszary ludzkiego ciała. W zależności od zamierzonych rezultatów iniekcję gazu przeprowadza się śródskórnie lub podskórnie.

Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjny i polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla w odpowiedniej dawce za pomocą cienkiej igły pod kątem 45°.

Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa dyskomfort wynikający z iniekcji i deponowania dwutlenku węgla. Odczucia porównywane są do ucisku, pieczenia i rozpierania. Po zabiegu na skórze może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie. Pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg wykonuje się o każdej porze roku, a ekspozycja na promieniowanie UV nie wpływa na jego rezultaty. Nie jest konieczne wdrażanie specjalistycznego postępowania pozabiegowego. Po aplikacji dwutlenek węgla zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podawanego CO2 jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego.

Wskazania

 • cienie i zasinienia pod oczami

  Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnienia już istniejące, a co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa.

 • zmarszczki i wiotkość skóry

  Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje STYMULACJA PRODUKCJI ELASTYNY I KOLAGENU.

  Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulęgają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i sprężysta.

  Utrata elastyczności jest naturalnym procesem starzenia się skóry, z którym zabieg karboksyterapii przynosi doskonałe efekty zarówno w rewitalizacji trudno dostępnych miejsc jak brzuch i ramiona.

  Podczas zabiegu następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa się przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawia lokalne mikrokrążenie i odnowa komórkowa.

  Po skończonej serii rozpoczyna się przebudowa skóry, powodująca skurczenie się włókien kolagenowych, wpływająca ostatecznie na jakość, jędrność i sprężystość skóry.

 • utrata jędrności skóry
 • łysienie

  Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które to pod wpływem dwutlenku węgla zostają rozszerzone, dotlenione oraz odżywione co w konsekwencji powoduje WZROST MACIERZY I AKTYWOWANIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH.

  Już po 10 zabiegach obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów, stają się mocniejsze oraz zdrowsze.

 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

  Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który MECHANICZNIE USZKADZA I ROZPUSZCZA KOMÓRKI TŁUSZCZOWE.

  Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co w konsekwencji po zakończonej serii zabiegów prowadzi do wymodelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych.

 • cellulit

  KARBOKSYTERAPIA jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki komplekso wemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

  Poprawa lokalnego mikrokrążenia i odżywienia tkanek powoduje, że komórki lepiej się regenerują.

  Następuje stymulowana produkcja kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki.

 • blizny i rozstepy

  Proces usuwania blizn i rozstępów zachodzi stopniowo, SKÓRA REGENERUJE SIĘ WRAZ Z KOLEJNYMI SESJAMI.

  Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny/rozstępu, powoduje to poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi.

  Układ krążenia interpretuje napływ CO₂ jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu.

 • łuszczyca

  Podczas zabiegu karboksyterapii pobudzane są procesy NEOWASKULARYZACJI, czyli tworzenia się naczyń krwionośnych i REWASKULARYZACJI, czyli poszerzenia i udrożnienia zwężonych naczyń krwionośnych.

  Procesy te potęgują dotlenienie i odżywienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.

  W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

Częstotliwość

 • zabieg całoroczny

CZAS ZABIEGU W ZALEŻNOŚCI OD PARTII OKOŁO 10-30 MINUT